Můj příběh

20. listopadu 2010 v 17:24 | Le-Pružinos |  Můj život s koňmi - L

http://lbs-horses.blog.cz;My life with horses/ L
|| www.lovehouse.blog.cz"]

Asi nemusím uvádět, že moji ,, koňskou nemoc '' se snažili rodiče a ostatní díky mím úrazům u koní léčit už od mého dětství, nějak se jim to nepodařilo, u koní jsem totiž dodnes a myslím se, že u mě platí opravdu citátek od neznámého autora : 

,, Láska ke koním je nemoc, na kterou neexistuje žádný lék.. ''

© http:// lbs-horses.blog.cz; My life with horses 2


Jak vlastně začal můj sen o tom, že budu jednou slavná jezdkyně parkurových koní a bude mě znát každý, kdo je u koní ?
Začalo to tak, že jsem se vypravila čirou náhodou do stájí v Mělníku u pana Vladimíra Mestenhausera, který vlastní sportovní stáj Mělník Podkova. Prohlédla jsem si všechny koně  a najednou jsem úplnou náhodou uslyšela jak se p. Mestenhauser baví s nějakou paní o tom, že by začal trénovat její dceru..

© http:// lbs-horses.blog.cz; My life with horses 3


|| www.lovehouse.blog.cz"]

A takhle začala moje ,,jezdecká kariéra '' , šlapala jsem rychle na kole domů, oznámit mamince, že jsem si konečně našla stáj, kde berou i děti na mladší úrovni a ve svých 8 letech jsem začala jezdit pod trenérem..
P. Mestenhauser je úžasný, ale přísný trenér, je ale na tolik dobrý, že ne jednoho jezdce dokáže připravit na krásnou budoucnost, trénoval například i Z. Zelinkovou, která u něj také začínala..
I přes todle všechno jsem ale trenéra na Mělníku opustila..

© http:// lbs-horses.blog.cz; My life with horses 4

|| www.lovehouse.blog.cz"]
Druhá kapitola se odehrávala 2 roky v Zooparku Zelčín. Tato malá, spíše koňská farma leží vedle Hořínského protipovodňového kanálu s krásnou přírodou okolo, bohužel ne vždy ideální na vyjížďky..
I Zelčínu jsem dala po dvou letech zbohem, a to jen díky špatnému kolektivu.. Měla jsem tam totiž spoustu koní, které stály za to trávit snimi čas, ale Zelčín tehdy - tehdy před dvěma lety po odchodu z Mělníka byl poslední šancí jak si zlepšovat své jezdecké dovednosti..
© http:// lbs-horses.blog.cz; My life with horses 5

|| www.lovehouse.blog.cz"]

Ne nadarmo se říká, kdo hledá, ten najde.. a já hledala. Hledala jsem všude, v inzerci, v nabídce brigád, na internetu.. Až sem našla.. skvělou osůbku jménem Petra Vec. ( celé jméno z důvodu ochrany nepíši ), která mi ukázala tu nejlepší - prostřední cestu do ráje koní..
Takovým způsobem, jako pracuje ona s koňmi nikdo pomalu v dnešní době nepracuje..
Dává koním pocit jistoty, trpělivost a snaží se je podporovat, nebojí se létat se svojí kobylkou Dumbravou přes pole a užívat si letní, nebo zimní čas..
© http:// lbs-horses.blog.cz; My life with horses 6


A jak je to teď ? Na jaře roku 2011 se chystám absolvovat jezdeckou licenci, poté jezdit na závody a vyhrávat se svojí kobylkou Šamonny..
O Šamonny se dozvíte více již brzy !
© http:// lbs-horses.blog.cz; My life with horses 6 / Jezdecká licence


Le-Pružinos
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama